Dogecoin Surges After Elon Musk Pimps Canine Crypto, Addresses Bitcoin (BTC) Giveaway Scam

Dogecoin (Pies) po raz kolejny jest na łezce – w parze dolar i Bitcoin w momencie pisania – po szefie Tesli Elonie Piżmowym alfonsie psim krypto psa.

W wirusowym tweecie Piżmo zamieściło notatkę sugerującą, że krypto waluta, która została wprowadzona jako żartobliwa krypto waluta w 2013 roku, może przejąć kontrolę i stać się globalną walutą rezerwową.

To nieuniknione pic.twitter.com/eBKnQm6QyF

Podążając za tweetem, Dogecoin wspiął się w sobotę aż na 0,003835$ – prawie 20% wzrost według CoinMarketCap.

Na pytanie jednego z jego zwolenników, gdzie jego Bitcoin Era jest z Twitter giveaway oszustwa, Tesla CEO odpowiada,

„Przepraszam, ja tylko sprzedaję Doge’a.“

Wyczyn piżmowy w mediach społecznościowych przychodzi kilka dni po jednym z najbardziej znanych hackerów na Twitterze w historii. W środę, oszuści kryptońscy krótko przejęli konta popularnych osobistości, w tym byłego prezydenta Baracka Obamy, Billa Gatesa, Jeffa Bezosa i Elona Piżma oraz prezesa Binance’a Changpeng Zhao. Naruszone konta umieszczały złośliwe tweety, które zachęcały zwolenników do wysłania 1000 dolarów w BTC, z obietnicą podwojenia ich wkładu. Złodzieje kryptoflady uciekli z ponad 12 BTC o wartości ponad 110 000 dolarów.

Nagły skok Dogecoin’a jest przykładem zmiennego charakteru krypto walut. Ceny mogą rosnąć i spadać bez żadnego ostrzeżenia.