Dane pokazują, że sprzedaż Bitcoinów jest pozyskiwana przez wieloryby BTC.

Radość z Bitcoinów zamienia się w panikę w miarę spadku koniunktury na rynku. W ciągu ostatnich 24 godzin z kryptońskiej czapki rynkowej wytarto 260 miliardów dolarów, co można określić jedynie jako kąpiel w krwi.

Wskazania do kąpieli zaczęły się pojawiać w ciągu weekendu, kiedy Bitcoin nie udało się utrzymać kluczowy poziom 38,8 tys. dolarów. Od tego czasu, kontynuacja trendu spadkowego dzisiaj widzi ogromny spadek o 20%, wysyłając byki pakowania.

Pomimo tego, wiele z nich pozostaje w kryptońskiej przestrzeni kosmicznej, bez względu na wynikający z tego strach, który się rozprzestrzenia. @TraderKoz zwrócił się konkretnie do noobów mówiąc, że jest to dla nich doświadczenie, z którego mogą się uczyć.

„Dla tych, którzy dołączyli do krypty pod koniec lat 2020, było to prawdopodobnie twoje pierwsze prawdziwe zrzutowisko“.

Nie martw się, przyzwyczaisz się do tego. Prawdopodobnie straciłeś pieniądze, ale zdobyłeś doświadczenie.

Ucz się na tym, żebyś nie został przyłapany z opuszczonymi spodniami do następnego.“

Inni, w tym @Pentoshi, ujawnili tę sytuację, opisując jego odrętwienie, jako bolesne, że ma 25% mniej w portfelu.

To, jak żartobliwie powiedział, jest to sytuacja wynikająca z „lat współudziału w nadużyciach“ z wiodącej kryptokurrency.

Niezależnie od tego, @Pentoshi podpisał się na bardziej pozytywnej nucie, mówiąc, że w końcu Bitcoin zawsze wygrywa.

Bitcoin wieloryby wydają się „pożerać“ sprzedaż

Dane z portfela Bitcoin firmy Glassnode pokazują, że wieloryby kupują dip.

Jak zauważył specjalista ds. protokołu w Bison Trails Co, Elias Simos, adresy z ponad 1000 Bitcoinów wzrosły o 4%, z 2 261 na początku grudnia ubiegłego roku, do 2 352 na dzień dzisiejszy.

Z drugiej strony, największy względny spadek nastąpił w przypadku liczby portfeli z mniej niż 0,01 BTC. Jest to zgodne z założeniem @TraderKoz, że najwięcej bólu odczuwają obecnie noobacy i mniejsi inwestorzy.

Dane wskazują na spadek o ponad pięćset tysięcy portfeli, posiadających mniej niż 0,01 BTC, w ciągu 40 dni do dzisiaj.

Simos stwierdził, że pomimo wyprzedaży na rynku, wieloryby pilnie gromadzą Bitcoin sprzedawane przez mniejszych inwestorów, ponieważ likwidują swoje udziały.

Jednak Luca Cosentino skrytykował słuszność wniosku Simosa. Zwrócił on uwagę, że wieloryby mogą podzielić swoje udziały na mniejsze portfele. Dlatego też hipoteza, że mniej niż 0,01 kategorii BTC dotyczy tylko małych inwestorów, jest wątpliwa.

„Kustosze trzymają fundusze dla swoich klientów. Posiadanie dużej ilości środków finansowych jest często oznaką, że adres ten nie należy do wieloryba (wieloryby często dzielą się na wiele adresów)“.

Mimo to, nie ma takich wątpliwości co do apetytu na gromadzenie większej ilości Bitcoinów przez wieloryby.

Bitcoin, obecnie sklasyfikowany na pierwszym miejscu pod względem limitu rynkowego, spadł o 8,42% w ciągu ostatnich 24 godzin. BTC ma limit rynkowy 630,61B przy wolumenie 24 godzinnym 115,01B dolarów.